Náhradní plnění

Co je náhradní plnění?

Podle platného zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb. jsou firmy a instituce s více než 25 zaměstnanci povinny zaměstnávat také osoby se zdravotním postižením. Počet zdravotně postižených pracovníků se stanovuje tak, aby se na celkovém počtu zaměstnanců podílel 4% – tedy 1 zdravotně postižený zaměstnanec na 25 ostatních.

Pokud tuto povinnost z nějakého důvodu zaměstnavatel splnit nedokáže, může buď místo ní zaplatit poplatek ve výši 2,5 násobku průměrné mzdy za každého chybějícího postiženého zaměstnance (což se zejména větším firmám výrazně prodraží) nebo využít náhradního plnění. To znamená zakoupit výrobky či služby společnosti, která zaměstnává nadpoloviční většinu zaměstnanců se zdravotním postižením.

K čemu je náhradní plnění dobré?

Náhradní plnění je ideální ve chvíli, kdy ve vaší firmě není práce OZP možná, ale přesto chcete podpořit práci postižených, a nechcete platit zbytečné pokutyObavy, že by práce provedená postiženými byla méně kvalitní, opravdu nejsou na místě – jsme pro vás schopni zajistit např. digitalizaci dokumentů, šití či vyšívání, drobné montážní práce a mnoho dalšího ve špičkové kvalitě za příznivé ceny. Práce OZP je precizní, poctivá a užitečná. Přesvědčte se sami!

Výhody náhradního plnění

  • Praktické služby, které vaše firma potřebuje (např. skenování dokumentů, rozesílání hromadných zásilek atd.)
  • Optimalizace nákladů
  • Ušetření na odvodu do státního rozpočtu
  • Za své peníze, na rozdíl od pokuty, dostanete odpovídající protihodnotu